O Gimnazjum

Gimnazjum imienia Jana Pawła II we Florynce jest usytuowane w malowniczej okolicy na południu Polski. Życzeniem uczniów, rodziców i nauczycieli było nadanie naszej szkole imienia Jana Pawła II. Uroczystość nadania imienia poprzedzona była całorocznymi przygotowaniami, ponieważ decyzję o wyborze patrona podjęto rok wcześniej 18 października 2005 r. Wójt Gminy Grybów Piotr Krok nadał naszej szkole imię Jana Pawła II w obecności Jego Excelencji ks. biskupa Władysława Bobowskiego.

Sztandar Szkoły ufundowała Rada Rodziców.

Społeczność naszego gimnazjum zadecydowała, że 18 października 2005 r. będzie bardzo ważnym dniem dla naszej szkoły. W tym dniu obchodzić będziemy Dzień Patrona. Nauczanie i świadectwo życia, które dał nam ojciec Święty Jan Paweł II stały się fundamentem dla Programu Wychowawczego naszej szkoły. Proces Wychowawczy ukierunkowany zostanie na bliższe poznanie osoby i nauczania Jana Pawła II.

Naszym mottem będą jego słowa:

"W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem – o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał; aby więc poprzez wszystko, co ma, co posiada, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy, ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugimi,ale i dla drugich (...)".

Dyrektorem Gimnazjum w latach 1999 – 2012 był mgr inż. Jerzy Krok. Wielu naszych nauczycieli ma podwójne kwalifikacje. Obecnie w 6 oddziałach uczy się 159 uczniów.

Oprócz codziennych zajęć prowadzimy koła zainteresowań, takie jak: fotograficzne, dziennikarskie, historyczne.

Dysponujemy salą komputerową z dostępem do Internetu, salą gimnastyczną, boiskiem sportowym.

Nasza szkoła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczniów i ich rodziców, jest to możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli i współpracy całej szkolnej społeczności.

Od 1 września 2012 roku Gimnazjum i Szkoła Podstawowa we Florynce stały się Zespołem Szkół we Florynce. Dyrektorem naszej społeczności jest Pani mgr Małgorzata Strytyńska, wicedyrektorem Pani mgr Maria Oleksy.

Jeśli nie wiesz jak zalogować się do dziennika,
kliknij tutaj

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Formularz logowania

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce

Florynka 64
33-332 Florynka
tel. (fax) 18 447 16 22

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.