Wycieczki szkolne

   W dniu 11 czerwca 2019 r. uczniowie kl. 5b wraz z opiekunami spędzili aktywny dzień w Parku Linowym w Rytrze.
   Na miejscu na uczestników wyprawy czekali instruktorzy, którzy przeprowadzili niezbędne szkolenie wspinaczkowe.  Po kilku minutach dzieci ubrane w specjalne uprzęże gotowe były do wejścia na wyznaczoną trasę. Zabawa polegała na przejściu wyznaczonej trasy i pokonaniu przeszkód zamontowanych na różnych wysokościach, pomiędzy drzewami. Każdy uczestnik przypięty był do specjalnej liny, gwarantującej bezpieczne pokonanie trasy i uniknięcie upadku. Oprócz spaceru między drzewami na uczniów klasy 5b czekały też inne atrakcje m. in.:

Budowa Wieży Gazdy - każdy uczeń przy asekuracji linowej układał wieżę ze skrzynek po napojach.
Przeprawa na Tratwie - to zadanie wymagało od piątoklasistów przede wszystkim opracowania sposobu, w jaki można będzie przeprawić drużynę na tratwie ze skrzynek na drugi brzeg wyimaginowanej rzeki górskiej przy pomocy określonej ilości skrzynek
Bieg w Spodniach Janosika - wyścig w spodniach z trzema nogawkami nie był sprawą łatwą gdyż uczniowie musieli wykazać się zgraniem i koordynacją ruchów, aby bez upadków przebyć dystans i dobiec do mety.

   Wszyscy uczestnicy poradzili sobie naprawdę wyśmienicie.Oprócz fantastycznej zabawy na świeżym powietrzu, dzieci miały możliwość przełamania bariery lęku wysokości, a także nabrania wiary we własne możliwości.
   Na koniec wspólnej zabawy na wszystkich czekała pyszna kiełbaska i ciepła herbata. Po posiłku zmęczeni, ale zadowoleni powróciliśmy do Florynki.

GALERIA

 

   Dn. 5 czerwca 2019 dzieci z grupy 0a udały się do Muzeum Pszczelarstwa i Skansenu " Sądecki Bartnik" w Stróżach, na " miodowy dzień".
   Przedszkolaki poznały szczegóły oraz ciekawostki z życia pszczół, miały okazję poznać historię pszczelarstwa, posmakować różnych rodzajów miodów, uczestniczyć w warsztatach, w przejażdżce wozem konnym po okolicy oraz na kucyku.
   Dzieci miło i ciekawie spędziły czas.

GALERIA

    23 maja dzieci z obu oddziałów zerowych naszej szkoły wzięły udział w wesołej Akademii Przedszkolaka, która po raz kolejny organizowana była przez Małopolskie Centrum Kultury w Nowym Sączu.
    Przed rozpoczęciem animacji pt. „Jak uratować mamę?” do świata bajek wprowadził dzieci animator kultury. Następnie bohaterowie filmu animowanego Adaś i Agatka przenieśli dzieci w pasjonującą podróż w czasie, aby za pomocą Złotych Kropli uratować swoją ukochaną mamę. Po tej niesamowitej przygodzie i zakończeniu bajki na dzieci czekała niespodzianka. Wzięły udział w uroczystym wernisażu prac plastycznych pt. „Niesamowita laurka dla mamy i taty” połączonym z poczęstunkiem. Prace te zostały wcześniej przygotowane przez dzieci wraz z wychowawcami.
    Wyjazd do kina, a przede wszystkim treść bajki była wprowadzeniem do pięknej zbliżającej się uroczystości 26 maja – DNIA MATKI.

GALERIA

    11 czerwca uczniowie z klas trzecich oddziałów gimnazjalnych i klasy ósmej wzięli udział w dziękczynieniu po Bierzmowaniu w Starym Sączu.
    Spotkaliśmy się na tamtejszych błoniach, na których przed laty Eucharystię sprawował sam św. Jan Paweł II. W dziękczynieniu wzięło udział kilka tysięcy młodych ludzi z całej tarnowskiej diecezji oraz dwustu kapłanów i trzystu nauczycieli. Naszą szkołę oprócz uczniów reprezentowali nauczyciele: ks. Marcin Wójcik SCJ, p. Maria Oleksy, p. Irena Sekuła oraz p. Ewa Rzemińska Mól. Punktem kulminacyjnym spotkania była uroczysta Msza św., której przewodniczył J.E. ks. biskup tarnowski Andrzej Jeż.
    Po Mszy św. każdy uczestnik spotkania mógł posilić się pysznymi kiełbaskami - po czym wszyscy rozjechali się do rodzinnych miejscowości.

GALERIA

    15 maja klasy I udały się na wycieczkę do Jasła.
    Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Lizaka, gdzie dzieci miały okazję dowiedzieć się sporo informacji na temat produkcji tych słodkości oraz samodzielnie wykonać swojego lizaka. Po zwiedzeniu muzeum oraz zakupach w tamtejszym sklepiku udaliśmy się do pobliskiej pizzerii, gdzie dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych, podczas których przygotowywały swoją własną pizzę. Okazało się, że nasi uczniowie to wybitni kucharze, niczym Ci z Masterchefa, więc przyrządzone pizze szybko znikały z talerzy😉.
    Najedzeni, w dobrych humorach, ruszyliśmy do domu. Chociaż powrót nieco się wydłużył z powodu gigantycznego korka na drodze, to i tak wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wrócili do Florynki.

GALERIA

Jeśli nie wiesz jak zalogować się do dziennika,
kliknij tutaj

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Formularz logowania

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce

Florynka 64
33-332 Florynka
tel. (fax) 18 447 16 22

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.