Aktualności, ogłoszenia

  Przedstawiciele Naszej Szkoły brali udział w Gminnych Obchodach 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości zorganizowanych w tym roku w Binczarowej. Najpierw odbyła się Msza Święta za Ojczyznę w kościele parafialnym. Kaznodzieją był nasz ksiądz Mariusz Wrzesiński SCJ, który wygłosił poruszające kazanie na temat wartości patriotycznych, zwłaszcza podkreślając znaczenie hasła "Bóg, Honor, Ojczyzna" w życiu Polaków i także w wychowaniu młodego pokolenia. Po Mszy Świętej za Ojczyznę, uczestniczyliśmy w przemarszu na cmentarz z I wojny światowej, gdzie pod Krzyżem delegacje złożyły wieńce i kwiaty. Przemarszowi towarzyszyła Orkiestra OSP Florynka pod batutą Pana Andrzeja Szafrańskiego. W szkole odśpiewaliśmy hymn narodowy i wysłuchaliśmy okolicznościowego przemówienia Pana Wójta Jacka Migacza. Następnie oglądaliśmy występy dzieci z GOK Filia Binczarowa, które przygotowały krakowiaka; przeżywaliśmy również monodram "Brzmienie Wolności" zaprezentowany przez Szkołę w Binczarowej; występy zakończył mini - koncert pieśni patriotycznych Orkiestry Dętej OSP Florynka i zespołu wokalnego "One Dream" z GOK Filia Binczarowa. Miłym akcentem całej uroczystości było wręczenie nagród w konkursie pod hasłem "Nie zmarnujcie niepodległości". Był to Gminny Konkurs Plastyczny zorganizowany przez Panią Annę Radzik z Filii GOK w Binczarowej. W tym konkursie brali udział również uczniowie naszej Szkoły, którzy zdobyli nagrody i wyróżnienia. II miejsce w kategorii klas IV - VIII zdobyła Magdalena Pękala z klasy VIII "a" oraz Justyna Święs z klasy VI. Wyróżnienia zdobyli Zofia Grybel z klasy VIII "b" oraz Sebastian Obrębski z klasy VI. Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom gratulujemy.

GALERIA

Jeśli nie wiesz jak zalogować się do dziennika,
kliknij tutaj

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Formularz logowania

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce

Florynka 64
33-332 Florynka
tel. (fax) 18 447 16 22

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.