Strona główna
Nasza szkoła
Jesteśmy z niej dumni
Nasi uczniowie

Zwieńczeniem istnienia klas gimnazjalnych naszej szkoły jest sukces jaki odniosły uczennice klasy III a gimnazjum - Magdalena Kieblesz oraz Natalia Kmak. Wzięły one udział w konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Polskim Towarzystwem Ziemiańskim oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. Konkurs nosił tytuł "Do broni! Postawy i losy ziemian w czasie II wojny światowej".

Uczennice naszej szkoły zajęły 3 miejsce na etapie wojewódzkim konkursu - zostały więc laureatkami tego etapu (w całej Małopolsce miały 3 miejsce) Zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego - tutaj zostały finalistkami na etapie ogólnopolskim. Uczennice przygotowały prezentację multimedialną na temat Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz broniły przed komisją pracy na jego temat. Pytania dotyczyły kontekstu II wojny światowej, polskiego ziemiaństwa oraz samej osoby zasłużonego Polaka Witolda Pileckiego. W konkursie wziął udział także uczeń klasy 8 - Maksymilian Pękala, który pisał pracę na temat Stadnickich i wykazał się pasją historyczną z okresu II wojny światowej.

W czasie wręczenia nagród głos zabrali zaproszeni Goście oraz Pani Halina Zimmer - Kurator Oświaty z Krakowa, która gratulowała uczniom pasji i nauczycielom wychowania do wartości swoich wychowanków. Uczennicom, które tak pięknie podsumowały etap gimnazjalny w naszej szkole gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu, a może też na niwie historycznej... Tego ostatniego życzy szczególnie uczniom ich opiekun naukowy konkursu...mgr Irena Skraba :)

GALERIA

Jeśli nie wiesz jak zalogować się do dziennika,
kliknij tutaj

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Formularz logowania

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Florynce

Florynka 64
33-332 Florynka
tel. (fax) 18 447 16 22

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.